Saata printerisse

Vis-a-vis: leppetrahv

Palun abi järgmises küsimuses. Töötaja andis lahkumisavalduse 29. märtsil 2010 ning etteütlemisaeg oleks olnud üks kuu. Pärast avalduse esitamist töötaja enam tööle ei ilmunud. Tööandjal on õigus nõuda leppetrahvi, kuidas arvestada aga leppetrahvi summat? Kas töötaja kuue kuu keskmise kalendripäevade alusel, millest maha võtta riiklikud pühad, või tööpäevade keskmise tasu alusel?

VASTUS:

Kui Teil oli lepinguga eraldi leppetrahv ette nähtud (TLS § 77 lg 1 alusel), tuleb leppetrahvi arvutamise alused tuletada kokkuleppe tekstist.

Kui aga leppetrahvi ei olnud ette nähtud, ei ole tööandjal õigus nõuda leppetrahvi, vaid kahju hüvitamist TLS § 74 lõike 3 alusel.
Eeldatakse, et kahju suurus vastas ühe kuu töötasule, st see on kahju osa, mida tööandja ei pea eraldi tõendama. TLS-ist nähtub, et kahju suurus vastab ühe kuu keskmisele töötasule, st tuleb rakendada Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. määrust 91 (vt: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstring=33&dyn=13198475&id=13191217 ).
Lähtuda tuleb nimetatud määruse § 2 ja 3,st arvestada tuleb tööpäevatasu. Kalendripäevatasu arvestatakse vaid seonduvalt puhkusega ja haigushüvitisega. Need sisaldavad erinevaid reegleid, mida siin ei ole mõtet üle kordama hakata.

Keskmise töötasu arvutamise kohta vt lähemalt Raamatupidamisuudised nr 5
(116) 2009. Keskmise töötasu arvutamine: näited (Kaire Lang, Marko Marastu).

Kaire Lang
OÜ Expert2Expert
www.personalijuhtimine.ee