Maksud ja raamatupidamine
Esmaspäev, 23 Juuli 2018 16:20

Palo lahkub valitsusest ja poliitikast

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo teatas 23. juulil, et lahkub valitsusest ning samuti Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.
Endise õiguskantsleri Indrek Tederi ja Deloitte Legal'i advokaadibüroode meeskonnad ühinevad.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) alustab 27. juulil taotluste vastuvõtmist tänavavalgustuse taristu renoveerimise teise taotlusvooru, mille eelarve on 20 miljonit eurot ning ühe projekti maksimaalne toetus 3 miljonit eurot.
Komisjoni rakendusmäärusega (EL) 2018/1013 kehtestatakse 19. juulist 2018 ajutised kaitsemeetmed teatavate terastoodete impordi suhtes, annab teada maksu- ja tolliamet.
Kuigi Eesti toidukauplused kurdavad tohutu konkurentsi, meeletute allahindluste, piirikaubanduse ja palgasurve üle, olid möödunud aastal kõik suuremad toidupoodideketid kasumlikud, kirjutab Postimees.
Esimesel septembril 2017 jõustunud uue riigihangete seaduse kohaselt pidid hankijad hakkama alates 1.01.2019 kontrollima ehitustööde riigihangetes alltöövõtjate kohustuslike kõrvaldamise aluste puudumist. Sättele anti pikem üleminekuperiood, kuna see suurendab nii hankemenetluse kui ka hankelepingu täitmise jooksul hankijate töökoormust ning vastavad sisemised töökorrad oli vaja viia uue regulatsiooniga kooskõlla.
Põhjamaade pangad SEB, Nordea, Danske, Handelsbanken ja Swedbank said Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA) käest 495 000 eurot trahvi, kuna viimase hinnangul rikkusid pangad ettevõtete võlakirjade investeerimist analüüsides reegleid, mille kohaselt tohivad krediidireitinguid väljastada ainult selleks loa saanud asutused.
Olen puhkusel, kuid jäin haigeks ning arst andis haiguslehe. Kas pean tööandjaga nüüd kohe puhkuse ajal ühendust võtma või võin peale puhkuse lõppemist öelda, et olin haiguslehel?
Riik tellib 83 333 euro eest uuringu, et välja selgitada karmi aktsiisipoliitika ja lokkava Läti piirikaubanduse mõjud ettevõtlusele ja laiemalt majandusele, kirjutab Postimees.
Rahandusminister Toomas Tõniste ei toeta sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme Liisa Oviiri algatatud sunddividendide eelnõu ning rahandusministeeriumi hinnangul tuleks väikeaktsionäride õiguste kaitse küsimustega tegeleda süsteemsema reformi raames.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes