TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri
Seadus ütleb, et teenusepakkuja vastutab pakutava teenuse ohutuse eest, ent tarbijakaitseameti järelevalve näitab, et tihti püüavad elamusteenuste pakkujad vastutusest vabaneda. Tegelikult ei ole teenusepakkujal võimalik sellisest vastutusest vabaneda ja tarbijal on kohustus järgida ohutusnõudeid ehk mõlemad vastutavad oma tegevuse eest.
Tarbijatele pakutav teenus peab vastama kehtestatud nõuetele, olema sihipärasel kasutamisel ohutu tarbija elule ja tervisele ja varale ning selliste omadustega, mida tarbija tavaliselt õigustatud eeldab. Teenuse pakkuja peab järgima hoolsuskohustust ehk tegema kõik endast oleneva tarbija huvides parima võimaliku tulemuse saavutamiseks ja tarbijal kahju tekkimise ärahoidmiseks. Ameti järelevalve mängutubades ja seiklusparkides on aga näidanud, et sageli kirjutavad elamusteenuse pakkujad lepingusse või kodukorda, et teenuse kasutaja vastutab ise enda ohutuse eest või kasutab teenust omal vastutusel. Sellised lepingutingimused on seadusega vastuolus ning ebamõistlikud. Kusjuures ei ole määrav, kas tarbijale pakutav teenus on tasu eest või tasuta.
Eesti Konjunktuuriinstituudi andmeil langes tööstusettevõtete kindlustunne mais eelneva kuuga võrreldes 3 punkti võrra 3 punktile, aasta varem oli indikaatori näit 10 punkti.
Sotsiaalministeerium kitsendas soolise palgalõhe vähendamiseks mõeldud tegevuste käivitamiseks koostatud seaduseelnõu sihtgruppi, jättes sellest välja erasektori.
Kaubamärgi Tax Free Shopping all välismaalastele käibemaksutagastusi vahendav Global Blue Eesti OÜ andmetel kasvas märtsi lõpus lõppenud majandusaastal vahendatud tax-free-tehingute arv aastaga 11 protsendi võrra, kuid keskmine ostusumma vähenes aastavõrdluses 2 protsenti.
Leedu Keskpanga teatel oli möödunud nädalal neli päeva kestnud raha ülekande probleemid Luminori pangas vastuvõetamatud ning keskpanga hinnangul peab pankadel olema sellisteks juhtudeks tagavarasüsteem.
Esmaspäev, 28 Mai 2018 11:54

Kui pikk on 17-aastase noore puhkus?

Sõlmime 17-aastase noorega hooajatööks tähtajalise töölepingu. Lepingu kehtivuse ajal saab ta 18. Kuidas arvutatakse talle puhkusehüvitist, kas 35 või 28 kalendripäeva eest? Kuidas toimuks arvutus siis, kui sõlmiksime tähtajatu töölepingu ja vahetult pärast lepingu sõlmimist saaks ta 18?
Läti laenupakkuja Capitalia Eestis käivitatud ühisrahastusplatvorm on seni rahastanud nelja ettevõtet kokku 340 000 euroga; aasta lõpuks prognoosib Capitalia, et nende kaudu saab rahastuse kümme firmat summas 4 miljonit eurot.
Esmaspäev, 28 Mai 2018 11:40

Venemaa kaalub käibemaksu tõstmist

Venemaa valitsus kaalub käibemaksu tõstmist 18 protsendilt 20 protsendini, et rahastada president Vladimir Putini määrust Venemaa strateegilistest ülesannetest, kirjutas Vene ärileht Vedomosti 27.mail.
Kui Eesti soovib kinni pidada Euroopa Liidus antud lubadusest viia arenguabi maht 0,33 protsendi tasemele rahvuslikust kogutoodangust (RKT), peaks vähem arenenud riikidele antava abi maht 2030. aastaks tänasega võrreldes kolmekordistuma.
Euroopa Komisjon esitles 24. mail meetmeid, millega tahetakse soodustada keskkonnasäästlikke investeeringuid ning suurendada finantssektori rolli kliimaeesmärkide täitmisel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes