Majandus ja äri
Rahandusminister Toomas Tõniste andis riigikogu istungil ülevaate Euroopa stabiilsusmehhanismist (ESM); ministri sõnul on see aidanud tagada Euroopa finantssektori stabiilsust.
20. veebruaril Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel osalenud rahandusminister Toomas Tõniste peab pangandusliidu arendamist Euroopa majandus- ja rahaliidu süvendamise esmaseks ülesandeks lähiajal.
Möödunud aastal kasvas Eesti peamiselt finantseerimistegevusele keskendunud panga Inbank kasum 186,7 protsenti 7,5 miljoni euroni.
Maksu- ja tolliamet (MTA) on praeguseks teinud 30 000 tulumaksu tagastuse otsust summas 60 miljonit eurot, esimesed tagastused peaksid inimeste pangaarvetele jõudma neljapäevaks.
Eesti alkoholimüüja Remedia ära ostnud Läti alkoholifirma Amber Beverage Groupi (ABG) juhatuse liikme Pavels Filipovsi sõnul suudab ettevõte ka keerulistes oludes oleval Eesti alkoholiturul laieneda.
Eesti Väikekaupmeeste Liidu teatel hääbub maapiirkondade kaubandus, kui alkoholi aktsiisie ei vähendata ning alkohol sellest odavamaks ei muutu.
Kolmapäev, 21 Veebruar 2018 12:50

Millist infot saab osanik osaühingult nõuda?

Oma hiljutises, 14. veebruari lahendis täpsustas riigikohus, millist laadi infot ja dokumente võib osanik osaühingult nõuda ning millal saab osanik esitada need nõuded osaühingu vastu kohtusse.

Erinevate keskkondade kaudu virtuaalse valuutaga/krüptovaluutaga (nt bitcoin vms) tulu teenimine on saanud uudseks tulu teenimise viisiks. Maksu- ja tolliamet selgitab, kuidas eraisik peab virtuaalses valuutas saadud tulu deklareerima.

19. veebruarist 2018 otsustati peatada Läti krediidiasutuse ABLV Bank SA (ABLV) kõigi maksekohustuste täitmine. Selle juurpõhjuseks oli hoiuste suur väljavool. USA rahandusministeeriumi allasutus FinCEN otsustas 13.02.2018 astuda samme, et finantsvahendajad lõpetaksid korrespondentsuhted USA-s Läti krediidiasutusega ABLV. FinCEN põhjendas oma otsust üldistatuna panga poolt rahapesu tõkestamise nõuete eiramisega. ABLV on Läti suuruselt kolmas pank, kelle äri on suunatud peamiselt mitteresidentide teenindamisele.

Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) liikmed investeerisid mullu idufirmadesse 11,3 miljonit eurot, kasvanud on välismaale tehtud investeeringute maht.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes