Maksud ja raamatupidamine

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muudatused, mille alusel hakkab töövahenduse ja renditööjõu vahendamisega tegelevate ettevõtete üle edaspidi riiklikku järelevalvet teostama tööinspektsioon.

Erametsakeskuselt taotleti inventeerimistoetuseid 472 000 eurot ehk ligi kaks korda rohkem taotlusvooru eelarvest, mis oli 250 000 eurot. Metsa inventeerimise toetust makstakse metsamajandamiskava kokkupanemiseks vajalike inventeerimisandmete koostamise eest. Taotluse saab esitada metsaühistu oma liikmetele kuuluva metsamaa kohta, ütles Erametsakeskuse pressiesindaja Kertu Kekk.

Kolmapäev, 19 Detsember 2018 12:57

Inventuuri võlu ja valu

Detsember on käes ja taas kogub hoogu inventuuriperiood.

Kolmapäev, 19 Detsember 2018 12:32

Inventuuri võlu ja valu

Detsember on käes ja taas kogub hoogu inventuuriperiood.

Prisma inventuur pälvis isegi meedia tähelepanu, kui öised kauplused selleks ajaks suleti. Miks inventuuri üldse tehakse? Enamasti on selle korraldamiseks kaks põhjust: selgitada välja varude seis raamatupidamises kajastamiseks või kontrollida raamatupidamises kajastatut.

Kohati tundub, et inventuur on ainult tüütu kohustus, mis häirib mõneks tunniks või päevaks äritegevust.

Tegelikult saab olulistele asjadele rõhku pannes korraldada inventuuri efektiivsemalt ja mõistlikumalt, pöörates selle enda kasuks. Asutuse sisekontrollis on üks kõige tõhusamaid kontrolliprotseduure just inventuur, seetõttu tuleb seda teha hoolikalt.

  • Inventuuri kasutegurid:
  • Fikseeritakse lao tegelik seis ja tekib sisend ostuprotsessi otsusteks.
  • Tekib võrdlus raamatupidamises kajastatuga.
  • Aitab veenduda varude olemasolus ja seisukorras.
  • Annab infot varude hoidmis-, säilitamisja kasutamistingimuste kohta.
  • Toob esile sisekontrolli ja raamatupidamisarvestuse puudused ning pettuse riskid.
  • Hea stiimul lao korrastamiseks.

Inventuuri kvaliteet sõltub sellest, kui korralikult ja läbimõeldult see ette valmistatakse ning kui korrektselt seda tehakse.

Täpsemalt saate inventuurist lugeda peagi ilmuvast RU värskest numbrist.

Kui Teil ei ole Raamatupidamisuudised veel tellitud, saate seda teha SIIT.

Telli pakett "RAAMATUPIDAMISUUDISED" 2019. aastaks soodushinnaga ja saad jõuludeks kingituse – selle aasta jõulunumbri (väärtusega 19 eurot) elektroonilisel kujul!

Siseministeerium on saatnud kooskõlastusele eelnõu, millega soovib jagada tuleva aasta sisserände piirarvu poolaastate vahel kaheks.

Eesti Pank tunneb muret avaliku sektori ülikiire palgakasvu üle, mis ületab pea kahekordselt erasektori palgakasvu ning mis võib süvendada Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime probleemi.

Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil eelnõu, mis võimaldab kasutusele võtta mobiilsed kiiruskaamerad.

Eesti Raudtee allkirjastas järgnevaks aastaks Eesti Raudteelaste Ametiühinguga kollektiivlepingu, millega suurenevad osade töötajate palgad 5 protsenti.

Maksu- ja tolliameti (MTA) läbiviidud küsitlus näitab, et pooled maksuvaba tulu kasutamisest loobunud inimesed on teinud seda soovist saada soodustus kätte ühekorraga peale tulude deklareerimist.

Riigikohus kinnitas hiljuti üle põhimõtte, et isiku tegutsemist juhatuse liikmena on osanikel võimalik tagantjärele ka heaks kiita, isegi kui tema volitused on lõppenud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes