Õigus
Riigikogu võttis vastu tööturuteenuste seaduse, mille järgi saavad äriühingu juhatuse liikmed õiguse end töötuna arvele võtta.
6. detsembril riigikogus vastu võetud turismiseaduse, võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seadus on Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) hinnangul olulises osas ebaselgust ja bürokraatiat loov ning tähendab järgmise aasta juulist reisiettevõtetele haldus- ja finantskoormuse tõusu, mis omakorda võib mõjutada reisiteenuste hinda.
Kaubanduskoda tunnustab valitsuskabineti otsust alandada õlle, siidri ja kange alkoholi veebruarikuist aktsiisitõusu poole väiksemaks ning peab seda sammuks õiges suunas. Samas ei vähene selle otsuse tulemusel alkoholi hinnavahe naaberriikidega olulisel määral ning seega ka mõju piirikaubanduse vähendamisele on olematu. Koda tegi riigikogule ettepaneku aktsiisitõus täies ulatuses ära jätta.

Riigikogu võttis täiskogu istungi päevakorda aktsiiside muutmise ja metsaseaduse muutmise eelnõusid; nende vastuvõtmine on vajalik tuleva aasta riigieelarve vastuvõtmiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) hinnangul halveneb Eestis teede- ja raudteevõrgu kvaliteet ning saavutamata võivad jääda ka liiklusohutuse eesmärgid juhul, kui transpordivaldkonna rahastamine peaks pärast Euroopa Liidu (EL) 2014–2020 aasta eelarveperioodil vähenema; selgub riigikontrolli auditist.
Kolmapäev, 06 Detsember 2017 11:58

Euroraha vähenemine ja müüdid

Avalik ruum peegeldab, et euroraha tulevik ei jäta kedagi külmaks. Euroraha vähenemist ja selle kasutamist puudutavad arvamused ulatuvad parastavatest kuni nendeni välja, mis pooldavad Isemajandavat Eestit 2.0. Õli valab tulle ka Riigikontroll, kes viitab riigi n-ö eurorahast väljumise strateegia puudumisele, kuid jätab samas mahus välja toomata tegevused, millega Eesti vastavat tulevikuvalmidust kasvatatakse.
Riigikontrolli teatel viitavad auditi käigus ministeeriumide antud hinnangud, et riik kasutab Euroopa Liidu (EL) toetusi ka pikaajaliselt vajalike tegevuste rahastamiseks ning vähenevate toetuste tingimuses vajab riigi arengu tulevane rahastamine tähelepanu juba praegu.
Swedbank hindab läänemeremaade konkurentsivõime indeksi kohaselt Eesti ärikeskkonda veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, Eesti ärikeskkond sai tänavu 10-punktisel skaalal 7,7 punkti.
Turg ei ole täiuslik
Valitsus sai 6. detsembri kabinetiistungil ülevaate riigiasutuste töökohtade pealinnast väljaviimise hetkeseisu kohta. Ministeeriumid on esitanud ettepanekuid kokku üle 1000 riigitöökoha viimiseks üle Eesti kõikidesse maakondadesse. Iga ministeerium esitas oma haldusala kohta ise ettepanekud ja koordineerib ka töökohtade üleviimise korralduslikku tegevust.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes