Kolmapäev, 13 Juuni 2018 09:14

Arstid toetavad alkoholi kättesaadavuse vähendamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Arstid toetavad alkoholi kättesaadavuse vähendamist ja reklaamipiiranguid ning riiklike otsuste tegemisel ei pea lähtuma nende kodanike arvamusest, kelle elus on alkohol hõivanud olulise koha.

"Esikohale tuleb seada tervis, mitte aktsiisitulu. Tõdeme taas, et ükski rahvas ei ole ennast rikkaks joonud. Alkoholist põhjustatud haigestumus ja suremus on küll hakanud langema, kuid on ikka veel liiga kõrge. Arstid annavad patsientide ravimisel oma parima, peaeesmärk on aga sõltuvusprobleemide ennetamine ja alkoholitarbimise jätkuv vähendamine eelkõige noorte hulgas,ˮ on kirjas Eesti Arstide Liidu ja Eesti Perearstide Seltsi avalduses.

Meedikute kinnitusel on Eesti alkoholipoliitika õigel teel. „Kui majanduskasvu ja palkade tõusu perioodil alkoholitarbimine tavaliselt kasvab, siis eelmisel aastal see sisuliselt ei muutunud. Ka piirikaubandus ei toonud tarbimise hüppelist kasvu, nagu ennustasid alkoholi tootjad ja kaupmehed. Nende arvamus, et kallim hind paneb eestlased rohkem jooma, ei pea paika,ˮ leiavad arstid.

„Kindlasti on väga tähtis ühiskonna suhtumine ja noorte hoiakute kujundamine. Seetõttu on kummaline saada päevast-päeva meediast sõnumeid, mille järgi joomine näib olevat inimõigus ja Lätist vägijookide toojad suurimad patrioodid. Meie kõigi sõnad ja teod peaksid lastele ja noortele näitama, et elu pakub palju paremat ja toredamat kui alkohol ja mõnuained,ˮ seisab pöördumises.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Ühiskond viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid ühiskonna, inimeste ja poliitika teemal

 • 22. juunil on lühendatud tööpäev
  Võidupüha langeb laupäevale, 23. juunile, sellele eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem. Riigipühal töötatud tundide eest tuleb aga maksta töötajale kahekordset töötasu.
 • Kodakondsuse seaduse muutmine jäi valitsuse toeta
  Valitsus ei toetanud 21. juunil Reformierakonna algatatud kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on võimaldada sünnijärgsetele kodanikele mitmikkodakondsust juhul, kui selles riigis on ajalooline Eesti kogukond või kui vastav riik on sõlminud Eestiga mitme kodakondsuse tunnustamise kokkuleppe.
 • Tulevik on teie kätes
  Tulevik on teie kätes Kõigil meist ei vea niipalju, et tahaksime ja saaksime kuni surmani teha huvitavat tööd. Seetõttu peame lootma, et vanaduspõlves saame hakkama riigi pensioni või enda kogutud rahaga, muidu peame oma lastele koormaks jääma.
 • Eestlased asutavad Balti naabritest kaks korda rohkem ettevõtteid
  SEB uuring „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et eestlased on märkimisväärselt agaramad uute ettevõtete alustamisel ja loomisel. SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen näeb selle peamiste põhjustena ettevõtluskeskkonda, iduettevõtete ökosüsteemi ning väljarännet.
 • MKM: omavalitsuste roll elukeskkonna parandamisel suureneb
  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKM) toimunud elamumajanduse ümarlaua osalejad leidsid,et kohalike omavalitsuste (KOV) roll omavalituste elukeskkonna parandamisel suureneb.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes