Teisipäev, 07 August 2018 11:03

Vaikimine võib olla ka nõusolek

Hinda seda artiklit
(1 hinnang)
Martina Proosa, jurist
Martina Proosa, jurist
Selles artiklis käsitletavatest riigikohtu lahenditest saame teada, kas ja millistel tingimustel saab lugeda lepingu muudetuks, kui kirjalikku kokkulepet ei ole lepingu muutmise kohta sõlmitud. Veel selgitab riigikohus, millised eeldused peavad olema täidetud, et äriühingu juhtorganilt oleks võimalik nõuda kahju hüvitamist äriühingu kahjustamise tõttu selle tegevuse mõjutamise kaudu.

Mis tingimustel loetakse leping muudetuks

Riigikohus käsitles 25. aprillil 2018 kohtuasjas nr 2-15-5027 tehtud otsuses piimatootjate ja kokkuostjate vahelist vaidlust, mis puudutas müüdud piima eest tasumist. Nimelt leidis piimatootja, et talle on piima eest vähem makstud, kui leping ette nägi. Kokkuostja aga väitis, et kuna algset lepingut on muudetud, puudub kokkuostjal piimatootja ees võlgnevus. Seega oli vaidluse põhiküsimus, kas algset lepingut oli muudetud ja kui oli, siis millisel viisil.

Müügileping nägi ette lepingu muutmise kirjalikus vorm

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Õigus viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid tööturu ja tööõiguse teemal

 • Sester: ka sõidujagajad peavad edaspidi esitama sõidukikaardi andmed
  Majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul peavad lähitulevikus sõidujagamisteenust osutavad juhid rakenduses esitama ka sõidukikaardi andmed.
 • Miks pank oma kliendi tehingutesse sekkub?
  Viimasel ajal on sagenenud tarbijate pöördumised finantsinspektsiooni seoses pankade hoolsusmeetmete rakendamisega. Näiteks on finantsinspektsioonilt uuritud, kas pangal on õigus nõuda täiendavaid selgitusi ja töölepingut, et tuvastada arvelduskontole pandud sularaha algset päritolu, ja kui klient seda ei esita, kas pank võib piirata tema arvelduskonto kasutamisõigust.
 • Tegutseva ettevõtte ostu või osanikuks hakkamise riskid ja võimalused
  Tegutseva ettevõtte ostu või osanikuks hakkamise riskid ja võimalused Tegutseva ettevõtte ostmise taga võivad olla mitmesugused motiivid: näiteks soov turuosa suurendada, uuele tegevusalale siseneda või konkurentsi vähendada. Ettevõtte ostmine võib anda võimaluse laieneda ja enda positsiooni konkurentidega võrreldes parandada.
 • Üksi elava pansionäri toetus peab jääma pensionäri kasutusse
  Mitmetelt eakatelt inimestelt kaebus saanud õiguskantsler Ülle Madise rõhutab, et üksi elava pansionäri toetus peab jääma pensionäri kasutusse.
 • Töövõtuleping ja tasu sissenõutavus
  Töövõtuleping ja tasu sissenõutavus Praktikas on sagedased töövõtulepingutest tulenevad vaidlused, kus tellija keeldub lepingujärgseid töid vastu võtmast või töövõtja esitatud arveid aktsepteerimast, kuigi töövõtja hinnangul on kõik lepingujärgsed tööd teostatud.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes