Seminar 920x140 ee gif

 

Neljapäev, 18 Oktoober 2018 16:01

Saku: siidri ja õlle müük Lätti on kahe aastaga kasvanud 70 korda

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Jaan Härmsi sõnul on Lätti müüdud lahja alkoholi hulk kasvanud paari aastaga 70 korda ning alkoholitootjate suurimad kliendid pole enam Eesti jaeketid, vaid kaks alkoholikauplejat Läti piiril.

"Kui 2016. aastal müüdi Lätti pool miljonit liitrit õlut ja siidrit, siis sel aastal prognoosime piirikaubanduse mahuks 35 miljonit liitrit," ütles Härms neljapäeval ajakirjanikele.

Alkohoolsete jookide piirikaubandus lõunapiiril Härmsi sõnul endiselt kasvab ning põhjapiiril väheneb. Seejuures moodustab Läti piirikaubanduse osakaal sisetarbimisest õlle puhul 35 protsenti ning kange alkoholi puhul 30 protsenti.

Eesti-siseselt on õlle ja siidri müük vähenenud 18 protsenti ning kange alkoholi müük 23 protsenti.

Põhjapiiril on müük sõltuvalt tootegrupist langenud poolteist kuni kolm korda. "Aktsiisipoliitika tõttu on kaotatud Soome turistid laeva peal, sadamakauplustes ja hotellides ning see on märkimisväärne hoop joogitööstusele," ütles Saku õlletehase juht ja lisas, et koos aktsiisi ja käibemaksuga kaotab Eesti aastas 100 miljonit eurot.

Teisipäeval avaldas Soome tervise- ja heaoluinstituut (THL) statistika, mille kohaselt on Soome turistide välismaalt ostetud alkoholi hulk viimase aasta jooksul viiendiku võrra vähenenud.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes