Seminar 920x140 ee gif

 

Kolmapäev, 17 Oktoober 2018 11:57

MTA tuvastas Viljandimaal kaksteist ümbrikupalka maksvat ettevõtet

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid septembri lõpus ja oktoobri alguses erinevaid Viljandimaa ettevõtteid, tuvastades 12 ettevõttes ümbrikupalga maksmise ja käibe varjamise riski.  

Kokku kontrolliti 43 ettevõtet, et tuvastada ümbrikupalga maksmist. Töötajate registrisse oli 112 kontrollitud inimesest kandmata 12. Külastati erinevaid ehitusobjekte, samuti toidutööstuse ettevõtet ning saekaatrit, teatas MTA.

Ameti maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul vaadati kõigi kontrollitud ettevõtete palgatasemed üle ja ümbrikupalga kahtlusega ettevõtetega tegeldakse individuaalselt edasi. "Sellised äriühingud peavad tööjõumaksud kindlasti deklareerima ja tasuma. Täpsemad asjaolud ja täiendava maksukohustuse suuruse selgitame välja maksumenetluse käigus," märkis ta.

Muttiku sõnul vastutab ümbrikupalga teadliku vastuvõtmise eest nii tööandja kui ka töötaja ise. "Ümbrikupalga maksmine ei vabasta palga saajat tulumaksu tasumisest. Kui tööandja maksis palka ja ei deklareerinud seda, tuleb see deklareerida ja tulumaks tasuda töötajal endal," rõhutas MTA maksuauditi üksuse juht.

"Kuna kolmandik Viljandimaal kontrollitud registreerimata töötajatest väitsid end olevat proovipäeval, siis tasub üle korrata, et kehtivate seaduste kohaselt võib proovipäeval olla ainult Eesti Töötukassas arvele võetud töötu, kelle suhtes on rakendatud tööturumeedet. Muudel juhtudel proovipäevast rääkida ei saa ning töötaja tuleb registrisse kanda hiljemalt tööle asumise hetkeks," lisas Muttik.

MTA alustas juulis ümbrikupalgavastase teavituskampaaniaga, et juhtida senisest veelgi rohkem tähelepanu ümbrikupalkade riskidele ning ohtudele.

Ameti eesmärk on vähendada ümbrikupalga saajate osakaalu 2021. aastaks 4 protsendini. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks suunatud vaatlusi üle Eesti.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes