Seminar 920x140 ee gif

 

Teisipäev, 23 Oktoober 2018 15:42

Kõlvart: turismimaksu ideega tuleb edasi minna

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart leiab, et tema esitatud turismimaksu kehtestamise idee aruteludega tuleb edasi minna.

Kõlvart ütles 23- oktoobril Tallinnas peetud visoonikonverentsi järel, et selle teemaga tuleb edasi liikuda, tuleb leida vastus küsimusele: kas võimalik tulu on uue maksu kehtestamist väärt, edastas linnavolikogu pressiesindaja.

"Meie peamine eesmärk oli alustada diskussiooni, sellega saime väga hästi hakkama," tõdes Kõlvart pärast konverentsi „Turismimaks – poolt või vastu?“ lõppu. "Kui rääkida turismimaksust, siis ükski maks ei ole lihtsalt võimalus teenida tulu, see on ka võimalus reguleerida valdkonna vajadusi. Üks hea näide on külaliskorterite probleemid – tänu sellele arutelule saime veel kord aimu, et see tsoon on endiselt hall ja keegi ei tegele sellega. Koos turismimaksuga saaks aga sellele murekohale – ja ka tulumaksuküsimusele – leida lahendusi," selgitas Kõlvart. "Mitmete Euroopa linnade näitel on näha, et saab lahendusi leida küll, saab näiteks maksuameti ja portaaliomanikega koostöös valdkonna kontrolli alla võtta. Ja just nende portaalide kaudu tuleb ju suurem osa turistidest ja liiguvad suuremad rahavood," lisas ta.

Kõlvart pakkus välja ka, kuidas turismimaksust laekuvat raha kasutada, kuid lisas, et arutakse seda ka turismisektori esindajatega. "Üks mõte oleks selline lihtne: 50 protsenti võiks minna mõne väärika hoone renoveerimiseks kesklinnas või vanalinnas, teha linnaruumi paremaks. 30 protsenti võiks minna täiendavalt linna promomiseks välismaal, me teeme seda praegu ka, aga võiks rohkem," loetles Kõlvart.

"Ja veel võiksime täiendavalt toetada Tallinnas toimuvaid rahvusvahelisi üritusi ja just neid üritusi, mis ei toimu kõrghooajal. Muidugi ei ole see ju lõplik tõde, protsendid võivad olla teised, selleks tuleks luua komisjon, kus osaleks erinevad osapooled ja tekiksid ühised arusaamad, aga põhimõte võiks olla, et see raha, mida turismisektor võiks koguda, tuleks sinna tagasi ja veel suuremas mahus," märkis Tallinna linnavolikogu esimees.

Kõlvart esitas idee turismimaksu kehtestamisest tänavu augustis.

Tallinna linnavolikogu korraldas teisipäeval Kultuurikatlas visioonikonverentsi, millel arutati uue võimaliku kohaliku maksuna turismimaksu kehtestamise poolt ja vastu argumentide üle.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes