Seminar 920x140 ee gif

 

Kolmapäev, 16 Mai 2018 10:37

Ukraina portaal: Baltikumi kõrgeimad kinnisvarahinnad on Tallinnas

Ukraina turul tegutseva kinnisvaraportaali Ria.com Marketplace andmetel on Balti riikide pealinnade võrdluses kõrgeim kinnisvara keskmine ruutmeetrihind Tallinnas.

Eelmisel aastal maksis üks elamispinna ruutmeeter Tallinnas keskmiselt ligi 1700 eurot ning kasvas aastaga 12 protsendi võrra. Nüüd on keskmine hind tõusnud ligi 1800 euroni ruutmeetri eest. Kui analüüsida Eesti turgu linnade lõikes, siis kõige odavam kinnisvara on Mõisakülas – umbes 40 eurot ruutmeetri eest. Maakonniti varieerub hind ruutmeetri eest vahemikus 168–1700  eurot, teatas Ria.com Marketplace.

Riias on ühe ruutmeetri hind keskmiselt 1390 eurot. Viimase kuu kasv oli 1 protsent, erinevalt Tallinnast, kus viimase kuu kasv oli 7,5 protsenti. Ühe ruutmeetri hind 30–50 kilomeetrit Riiast kaugemal on keskmiselt 524 eurot. Riias on suur nõudlus kasutatud korterite – 700–900 eurot ruutmeetri eest – või ühetoaliste korterite järele.

Vilniuses on ühe ruutmeetri hind keskmiselt 1500 eurot ning hinnad kasvasid viimase poole aastaga. Nõnda oli kasv Kaunases 4,8 protsenti, Panevėžyses 3,1 protsenti, Klaipedas – 2,4 protsenti ning Vilniuses 3,6 protsenti. Hindade kasvu tõttu ostavad mitmed Leedu elanikud eluasemeid mitte Vilniuses, vaid mujal, kus hinnad on taskukohasemad.

Ukrainas on kinnisvara hinnad odavnemas. Üksnes märtsis-aprillis oli hinnalangus 2,8 protsenti. Kiievis on keskmine ruutmeetrihind praeguseks hetkeks 831 eurot. Ent oblastites jääb see näitaja vahemikku 366–724 eurot ruutmeetri eest ning analüütikute andmetel võivad kinnisvarahinnad langeda ka edaspidi. Ukrainlaste väikeste sissetulekute tõttu on elanikkonna seas populaarseimad ühe- ja kahetoalised korterid, peamiselt hruštšovkad, märgib portaal.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes