tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Reede, 10 August 2018 13:37

Ukraina loodab Kiievi - Riia rongiliini Tallinnani pikendada

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Ukraina raudteefirma loodab pikendada peagi avatava Kiievi - Riia rongiliini Tallinnani.

Ukraina raudteeettevõte Ukrzaliznytsia plaanib 28. septembril tegevust alustava Kiievi - Riia rongiliini pikendada tulevikus Tallinnani välja, teatas ettevõtte kaugreisiliinide osakonna juht Aleksandr Krasnoštan uudisteagetuuri Interfax vahendusel.  

Tema sõnul olevat Eesti pool marsruudi pikendamisest väga huvitatud.

"Jah, läbirääkimised käivad. Eestlased on meie peale natuke isegi solvunud, et me algul planeerisime, aga pärast ikkagi ei pikendanudki (marsruuti - BNS) nendeni. Nad on väga huvitatud," kirjutas Krasnoštan sotsiaalmeedias.

Ukraina raudteejuhi sõnul on ta rääkinud ka Eesti Raudtee juhiga. "Usun, et varsti ulatume (rongiliiniga Tallinnani)," lisas ta.

Krasnoštan märkis ka, et praegu saab Riiast Tallinna bussiga kiiremini kui rongiga, kuid selle teemaga tegeldakse.

Varasema info kohaselt hakkab Kiievi ja Riia vaheline rong sõitma korra nädalas, sõit ühes suunas kestab 19 tundi. Rongi koosseisuks planeeritakse kümme kupeevagunit ja üks luks-klassi vagun. Eeldatav hind kupeevagunis hakkab olema umbes 59 eurot. Rong läbib oma teel ka Leedu pealinna Vilniust ja Valgevene pealinna Minskit.

Praegu Tallinna ja Riia vahel reisirongiliiklust ei toimu.

Eelmise aasta juunis väljendas Eesti Raudtee juhatuse esimees ja peadirektor Erik Laidvee kahtlusi Kiievi ja Tallinna vahel reisirongiliikluse käivitamise suhtes, märkides, et sellega pole sisuliselt veel tegedud. "Üldiselt oleks see tervitatav, mida rohkem selliseid ronge käib, seda parem, aga siin on muidugi kiiruse probleem, kui me räägime reisijatest," ütles Laidvee 8. juunil 2017 BNS-ile.

Varasemalt on Ukraina transpordijuhid rääkinud ka võimalusest Balti riikidest Kiievisse kulgeva rongiliini pikendamisest kuni Musta mere äärde Odessasse.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Danske Bank sulgeb aasta lõpuks Tartu, Jõhvi ja Pärnu ärikeskused
  Danske Bank sulgeb käesoleva aasta lõpuks Tartu, Jõhvi ja Pärnu ärikeskused, kliente teenindatakse edaspidi jätkuvalt Tallinnas asuvas peakontoris ja läbi e-kanalite.
 • Saksamaa majanduskasv teises kvartalis kiirenes
  Saksamaa majanduskasv kiirenes teises kvartalis pärast aeglustumist esimeses kvartalis 0,5 protsendini, teatas riigi statistikaamet Destatis 14. augustil.
 • Danske lõpetab Baltimaade äriklientide teenindamise
  Danske Bank teatas, et keskendub edaspidi Baltimaades ainult Põhjamaade äriklientide teenindamisele ning lõpetab käesoleva aasta jooksul igapäevaste pangateenuste osutamise, kirjutab Postimees.
 • Juunis oli jooksevkonto ülejääk selle aasta suurim
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2018. aasta juunis 94 miljoni euroga plussis. Kaupade ja teenuste konto ülejääk suurenes aastaga veerandi võrra ja oli 139 miljonit eurot. Kaubaeksport kasvas 11% ja -import 8%, mistõttu kaupade konto puudujääk vähenes 2017. aasta juuniga võrreldes 20 miljoni euro võrra, 74 miljoni euroni. Suvekuudele omaselt oli teenuste konto ülejääk kõrge, ulatudes 212 miljoni euroni. Nii teenuste eksport kui ka import kasvasid aastaga 4%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes 7 miljoni euro võrra ja oli 45 miljonit eurot.
 • Saksa minister: Trumpi kaubandusvaidlused pidurdavad kasvu
  Saksa majandusminister ründas 12. augustil USA presidenti Donald Trumpi, kritiseerides tema kaubandusvaidlusi ja katseid dikteerida uute sanktsioonide kaudu Euroopa suhteid Iraaniga.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes