Seminar 920x140 ee gif

 

Kolmapäev, 16 Mai 2018 11:15

SEB jättis tänavuse Eesti majanduskasvu prognoosi 3,5 protsendile

SEB jättis Eesti käesoleva aasta majanduskasvu prognoosi 3,5 protsendile ning järgmiseks aastaks ootab pank 3-protsendilist kasvu ehk sama mis veebruaris.

Kui Eesti 2017. aasta sisemajanduse kogutoodangu (SKT) 4,9-protsendiline kasv ületas kõiki ootusi, siis nüüd eeldab pank, et kasv on pikaajalisele potentsiaalile lähemal. Samuti on kasv paremini tasakaalustatud, olles tingitud nii kodumaisest nõudlusest kui ka ekspordist. Kuigi mitmed prognoosijad on viimastel kuudel ootusi tänavuaastasele majanduskasvule ülespoole korrigeerinud, jääb SEB positsioon konservatiivseks ja ta ootab 2018. aastaks endiselt 3,5-protsendilist ja 2019. aastaks 3-protsendilist majanduskasvu, märgib pank  majandusprognoosis Nordic Outlook.

SEB hinnangul kasvab eratarbimine tänavu 4,3 protsenti, seejuures on panga hinnangul tulumaksureformi mõju tarbimise kasvule jäänud oodatust nõrgemaks, kuid paljud muud tegurid toetavad jätkuvat ostujõu suurenemist.

Harmoniseeritud tarbijahinnaindeks (HICP) kasvab SEB hinnangul tänavu pisut üle 3 protsendi, mida on võrreldes varasema prognoosiga 0,2 protsenti vähem, järgmiseks aastaks prognoosib pank kasvuks 2,5 protsenti.

Vaatamata sellele, et töötleva tööstuse toodangu kasv on aeglustunud ja ekspordi kasv langes tänavu märtsis isegi miinuspoolele, kasvab eksport SEB hinnangul nii tänavu kui ka järgmisel aastal üle 4 protsendi.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes