Seminar 920x140 ee gif

 

Reede, 21 September 2018 09:41

OECD: kaubanduskonfliktid kisuvad maailma majanduskasvu alla

USA presidendi Donald Trumpi algatatud kaubandustülid ja sellest tulenev kaubanduse ülemaailmne aeglustumine aeglustab ilmselt ka globaalset majanduskasvu, teatas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) 20. septembril.

"Kui see jätkub, siis oleme silmitsi aeglustuva kasvuga," ütles OECD peaökonomist Laurence Boone ajakirjanikele pärast OECD majandusraporti avalikustamist.

Tema sõnul on kasv praegu väga kõrgel tasemel, kuid riskid, eriti protektsionism, võib hakata seda edaspidi aeglustama. Globlaane majanduskasv oli 2018. aasta esimeses pooles 3,75 protsendi juures, kuid märgid näitavad, et tegu võib olla kasvu tipuga, hoiatas OECD raportis.

Käesoleval aastal tervikuna ja 2019. aastal peaks kasv jääma juba 3,7 protsendi juurde, mida on vastavalt 0,1 ja 0,2 protsendipunkti vähem kui OECD mais avaldatud majandusprognoosis. Selle taga on peamiselt kaubanduspinged, seejuures aeglustus kaubanduse kasv käesoleva aasta esimeses pooles 3 protsendile möödunud aasta 5 protsendilt.

OECD hoiatas ka, et kaubanduspinged on viinud juba ka ebakindluse kasvuni, mis kahjustavad nii arenenud kui ka arenevaid majandusi. "Kaubanduspingete edasine süvenemine võib märkimisväärselt kahjustada globaalset investeerimist, töökohti ja elamisstandardeid," kirjutati raportis.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes