Seminar 920x140 ee gif

 

 

Teisipäev, 13 Märts 2018 13:53

OECD ärgitas riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) ärgitas 13. märtsil riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid ning vältima vaidluste eskaleerimist, kui soovitakse säilitada majanduskasvu ja töökohti.

"Protektsionism on peamine risk, mis võib negatiivselt mõjutada usaldust, investeeringuid ja töökohti," märkis OECD oma maailmamajanduse raportis, samas nentides, et muus osas on majanduse väljavaade positiivne ning kasv eeldatavasti kiirem, kui novembris prognoositi.

OECD prognoosib maailmamajanduse tänavuseks kasvuks 3,9 protsenti, ehk 0,2 protsendipunkti enam kui novembris. 2019. aasta prognoosi kergitati 0,3 protsendipunkti võrra samuti 3,9 protsendini. Mullu oli kasv 3,7 protsenti.

Raportis toodi ka esile, et OECD-ülene töötusmäär langes 2017. aastal esmakordselt kriisieelsele tasemele. Taastumine on olnud aga ebaühtlane ning "parimates aastates inimeste ja noorte töötusmäärad on mitmetes riikides, sealhulgas Ühendriikides, endiselt kriisieelse tasemega võrdsed või alla selle."

Majanduskasvu ja töökohtade toetamiseks on OECD teatel tähtis kaitsta reeglitepõhist maailmakaubandussüsteemi. "Valitsused peaksid vältima eskaleerimist ja tuginema terasetööstuse ülevõimsuse lahendamisel rahvusvahelistele lahendustele," kirjutati raportis.

Möödunud nädalal kehtestas Ühendriikide president vastuolulised tollimaksud terase- ja alumiiniumi impordile, mis on kergitanud üleilmse kaubandussõja kartusi.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes