Teisipäev, 13 Märts 2018 13:53

OECD ärgitas riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) ärgitas 13. märtsil riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid ning vältima vaidluste eskaleerimist, kui soovitakse säilitada majanduskasvu ja töökohti.

"Protektsionism on peamine risk, mis võib negatiivselt mõjutada usaldust, investeeringuid ja töökohti," märkis OECD oma maailmamajanduse raportis, samas nentides, et muus osas on majanduse väljavaade positiivne ning kasv eeldatavasti kiirem, kui novembris prognoositi.

OECD prognoosib maailmamajanduse tänavuseks kasvuks 3,9 protsenti, ehk 0,2 protsendipunkti enam kui novembris. 2019. aasta prognoosi kergitati 0,3 protsendipunkti võrra samuti 3,9 protsendini. Mullu oli kasv 3,7 protsenti.

Raportis toodi ka esile, et OECD-ülene töötusmäär langes 2017. aastal esmakordselt kriisieelsele tasemele. Taastumine on olnud aga ebaühtlane ning "parimates aastates inimeste ja noorte töötusmäärad on mitmetes riikides, sealhulgas Ühendriikides, endiselt kriisieelse tasemega võrdsed või alla selle."

Majanduskasvu ja töökohtade toetamiseks on OECD teatel tähtis kaitsta reeglitepõhist maailmakaubandussüsteemi. "Valitsused peaksid vältima eskaleerimist ja tuginema terasetööstuse ülevõimsuse lahendamisel rahvusvahelistele lahendustele," kirjutati raportis.

Möödunud nädalal kehtestas Ühendriikide president vastuolulised tollimaksud terase- ja alumiiniumi impordile, mis on kergitanud üleilmse kaubandussõja kartusi.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • SKT kui liikuv märklaud
  SKT kui liikuv märklaud SKT parandustel on riigiti erinev mõju
 • Oodates majanduskriisi
  Oodates majanduskriisi Lõppevat nädalat jäävad saatma suurem hinnakorrektuur maailma aktsiabörsidel ja IMF-i kärbitud majanduskasvuprognoos. Need sündmused lisavad ainult hoogu viimsepäevakuulutajatele, kes aina valjemal häälel järgmist majanduskriisi lubavad. Välismaistes  majanduslehtedes ilmub artikleid uue kriisi ajastuse ja eeldatavate põhjuste kohta järjepanu. Kodumaal tekitab majanduselu jälgivates inimestest kõhedat déjà-vu tunnet täispööretel ehitussektor ja tööturg, kus palgakasv ootab ka kõige kesisemate oskustega töötajat. Kui kõhutunde vastu vaielda on raske, siis statistikat vaadates ei saa me vähemalt Eestis eelmise majandusbuumiga võrreldavast ajast siiski rääkida.
 • Maksebilansi jooksevkonto oli augustis 43 miljoni euroga ülejäägis
  Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu augustis 43 miljoni euroga plussis.
 • Brexiti-kõnelustel ei jõutud Põhja-Iirimaa osas kokkuleppele
  Suurbritannia ja Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkijad ei jõudnud 14. oktoobril peetud kõnelustel kokkuleppele kaubandusreeglites Põhja-Iirimaa jaoks, teatas EL-i pealäbirääkija Michel Barnier.
 • Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey teatas Olympicu ühendamisest
  12. oktoobril kõik Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey Europe otsustas Olympicu endaga ühendada.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes