Neljapäev, 12 Juuli 2018 12:53

Eesti tööstustoodang kasvas mais EL-i keskmisest kiiremini

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Eesti tööstustoodang kasvas mais aastavõrdluses Euroopa Liidu (EL) keskmisest veidi kiiremini, kuid vähenes võrreldes aprilliga 0,4 protsenti.

Kui Eestis kasvas tööstustoodang mais eelmise aasta maiga võrreldes 3 protsenti, siis nii EL-is kui euroalal oli tööstustoodangu kasvuks 2,4 protsenti, selgub eurostati andmetest.

Kiireim oli aastane kasv 7,8 protsendiga Poolas, millele järgnesid 7,3 protsendiga Iirimaa ja 5,9 protsendiga Sloveenia. Tööstustoodang langes Maltas aga 6,3 protsenti, Taanis 3,3 protsenti ja Portugalis 2,6 protsenti. Lätis langes toodang aastaga 1,1 protsenti, kuid Leedus kasvas 5,3 protsenti.

Kuises võrdluses vähenes Eesti tööstustoodang mais 0,4 protsenti, samas EL-is oli kasvuks 1,2 protsenti ning euroalal 1,3 protsenti. Suurim kasv oli 11,6 protsendiga Leedus, millele järgnesid 3,4 protsendiga Rootsi ja 3,2 protsendiga Iirimaa. Langus oli suurim Taanis 2,8 protsenti ja Portugalis 2 protsenti. Läti tööstustoodang vähenes mais aprilliga võrreldes 0,2 protsenti.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu
  Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu Selle aasta alguses, otsustas Ameerika Ühendriikide Ülemkohus, et osariikidel lubatakse legaliseerida hasartmängud üksikutel spordiüritustel. Eelnevalt oli see legaalne ainult Nevada osariigis, ent kohtuotsus tähendab, et potentsiaalselt mitme miljardi dollari suurune turg on nüüd avatud ülejäänud riigile. Aastaid kihlveo mängimisteenustega tegelenud USAst väljaspool asuvad hasartmänguettevõtted on juba üles näidanud huvi äritegevuse vastu USAs.
 • Kapitali väljavool Venemaalt on kolmekordistunud
  Venemaa keskpanga hinnangul on kapitali väljavool tänavu kümne kuuga kolmekordistunud 42,2 miljardi USA dollarini.
 • LHV teenis oktoobris 2 miljonit eurot kasumit
  LHV Group teenis tänavu oktoobris 2 miljonit eurot puhaskasumit, milest LHV Pank teenis 1,4 miljonit eurot ja LHV Varahaldus 700 000 eurot.
 • Küttepuidu hind on vähem kui kahe aastaga tõusnud pea 60 protsenti
  Küttepuidu hind, mis alustas kasvu 2017. aasta alguses on vähem kui kahe aastaga kerkinud kokku 57 protsenti, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
 • Hollandi valitsus hakkab kasutama Guardtime'i turvalisuslahendust
  Hollandi valitsus eesotsas riikliku kohtute teabeteenistusega on otsustanud võtta kasutusele Eesti ettevõtte Guardtime poolt loodud plokiahela tehnoloogial põhineva küberturvalisuse lahenduse, et tagada riigi infoprotsesside töötlemisel läbipaistvus, turvalisus ja kontrollitavus.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes