Seminar 920x140 ee gif

 

Neljapäev, 18 Oktoober 2018 13:14

Asjade interneti võrku arendav ettevõte plaanib Eestis laieneda

Eestis Sigfox asjade interneti võrku arendav Connected Baltics OÜ plaanib Eestis hoogsalt laieneda ning katta võrguga 70 protsenti Eesti elanikkonnast.

Connected Baltics sõlmis värskelt koostöölepingu ka Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmesega, et hakata ühiselt masinsidelahendusi arendama ja pakkuma, teatas ettevõte.

Connected Baltics OÜ juhi Kushtrim Xhakli sõnul on ettevõte ehitanud Eestis välja oma sidevõrgu, mis kasutab kaugele ja hästi läbi füüsiliste tõkete levivat madalsagedusel põhinevat Sigfox-tehnoloogiat.

"Katame praegu suuremad Eesti linnad ning ligi 70 protsenti Eesti elanikkonnast ja ehitame saatejaamasid pidevalt juurde. Globaalne Sigfoxi võrku annab võimaluse ühendada miljoneid sensoreid üle maailma ilma roamingutasuta," ütles Xhakli.

Helmese partneri ja arendusjuhi Rauli Ennuse sõnul paigaldas ettevõte esimese asjana oma kontorisse Sigfox tehnoloogial põhinevad CO2 sensorid, mis mõõdavad pidevalt õhukvaliteeti, et teha vajadusel ventilatsioonisüsteemis muudatusi.

"Masinsidele tekib praegu iga päev uusi rakendusi ning selle kasutusvaldkonnad on nii rahvusvaheliselt kui ka Eestis pea piiramatud," rääkis Ennus.

"Saame koos Sigfoxiga hakata arendama ja pakkuma sensoreid, mis mõõdavad reaalajas näiteks tööstusmasinate kulumist või juhivad turva- ja meditsiiniseadmeid ja targa kodu lahendusi," lisas Ennus.

Sigfox põhineb LPWA (Low Power Wide Area) tehnoloogial, mis võimaldab seadmetel kasutada oluliselt vähem energiat andmete edastamiseks kui näiteks GSM-l põhinevad sarnased lahendused. Sigfox tegutseb 45 riigis ja ühendab omavahel enam kui 800 miljonit inimest.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes