23.11.2018 Reede

Aquaphor investeerib Ida-Virumaa tehastesse 20 miljonit eurot

Veepuhastusfiltrite tootja Aquaphor investeerib Narva ja Sillamäe tehastesse üle 20 miljoni euro ning loob seega pea 250 uut töökohta.

Aquaphor on oma Eesti tootmisüksused rajanud Sillamäele ja Narvasse. Ettevõtte peadirektor Joseph L. Shmidti sõnul rajab ettevõte seniste laohoonete asemele uued tootmisvõimsused ning ehitatavatele pindadele rajatakse logistikakeskus.

"Järgmise etapina on Aquaphor otsustanud laiendada Narvas, Ida-Viru Tööstusalade territooriumil asuvat tootmisüksust. Investeeringu tulemusena laiendab ettevõte oma tootevalikut, juurutades maailmatasemel kvaliteediga uuenduslike veefiltrite tootmist, avades uusi turuvõimalusi ning kasvatades oluliselt käivet. Laienduse käigus lisandub Sillamäe ja Narva tootmisüksustesse kokku ligi 250 uut, kõrge lisandväärtusega töökohta," ütles Shmidt pressiteate vahendusel.

USA-Venemaa päritolu kontsern Aquaphor on üks maailma suurimatest laia tootevalikuga veepuhastusfiltrite tootjatest. Kontserni Eestis asuva tütarettevõtte OÜ Westaqua-Invest toodangust 80 protsenti moodustab eksport.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab ettevõtet seejuures suurinvestori toetusmeetme raames 1 miljoni euroga.

"EAS-i välisinvesteeringute keskusel on rõõm näha, et pikaajalise investorteeninduse ja suurinvestori toetusmeetme koosmõjul on maailmatasemel ettevõte otsustanud oma uue innovaatilise tootekategooria tootmise just Eestisse tuua. Westaquast saab seeläbi Ida-Virumaa üks suurimaid tööandjaid ning teenäitajaid tööstuse automatiseerimises," märkis EAS-i välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand.

Suurinvestori toetusmeetme eesmärgiks on tuua Eestisse investeeringuid just tehnoloogiamahukasse tööstusesse, mis aitab Eestil rahvusvahelises konkurentsis tõusta väärtusahelas kõrgemale. Eelistatud on investeeringute teostamine väljapoole Tallinna linna ja seda ümbritsevaid valdasid ning nutika spetsialiseerumise valdkondadesse.

Toetust saab taotleda ettevõte, kelle kas enda, emaettevõtte või kontserni konsolideeritud käive oli taotluse esitamisele eelnenud majandusaastal vähemalt 100 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne summa on 1 miljon eurot, mis moodustab kuni 10 protsenti kogu investeeringust. Ülejäänud osas tuleb investeering ettevõtte poolt. Toetusega käivad kaasas alati ka tingimused näiteks nagu kõrge lisandväärtusega töökohtade loomine, müügikäibe ja tootlikkuse kasv.

EAS on varem suurinvestori toetusmeetme raames toetanud Metsä Grupi uue kõrgtehnoloogilise vineeritehase rajamist Pärnusse n

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255