Majandusajakirja Raamatupidamisuudised värskes numbris

Tõe rääkimiseks ei ole palju sõnu vaja…


Küllap kõik teavad vanasõna „Rääkimine hõbe, vaikimine kuld”. Kuidas seda kohaldada vaidlustes lepingupartneriga? Kui te pole päris kindlad, et teil on õigus, on vahel tõesti targem vait olla, võtta endale järelemõtlemisaega ja leppida kõigis olulistes küsimustes kokku kirjalikult. Muidugi selleks, et ükski näiliselt ebaoluline pisiasi kahe silma vahele ei jääks.

Riigikohtu värsketest lahenditest selgub, et lepingu muutmise ettepanekut teha ja lepingu muutmiseks nõusolek anda on võimalik ka kaudse tahteavaldusega; teatud juhtudel saab lugeda nõustumiseks ka vaikimise. Seega olge valvsad juhul, kui teie lepingupartner on teinud teile ettepaneku lepingut muuta: kui te sellele ettepanekule pikema aja jooksul vastuväiteid ei esita ja ka teie raamatupidamiskannetes ei kajastu ettepanekuga mittenõustumine, võib lugeda lepingu muudetuks. Sellisest asjade käigust saate täpsemalt lugeda Martina Proosa värskeimast kohtulahendite ülevaatest.

Ka töövaidluse lahendamine võib mõnikord osutuda nii keeruliseks, et tuleb abi otsida. Kuhu sellisel juhul pöörduda, kas töövaidluskomisjoni või kohtusse? Vandeadvokaat Katrin Sarap leiab, et ühte kindlat soovitust kummagi menetluse eelistamiseks anda ei saa. Kõik sõltub juhtumi asjaoludest. Pealegi tuleb ka töövaidluskomisjoni pöördudes arvestada võimalusega, et saadud positiivne otsus ei pruugi alati tähendada lõplikku võitu, vaid võib olla hoopis mitmeaastase kohtuvaidluse algus.

Seega tuleb alati enne vaidluse alustamist hoolikalt kaaluda, kas kõiki asjaolusid arvestades on vaidlusel perspektiivi ja kas teil on selleks piisavalt ajalisi, vaimseid ja materiaalseid ressursse. Samuti tuleb kainelt hinnata, kas te olete piisavalt kursis kohtumenetluse reeglitega, sest nende mittetundmine võib otsustada vaidluse tulemuse.
Inimene õpib, kuni elab. Albert Einstein leidis, et tõe otsing on tähtsam kui tõe valdamine.

Kasulikku lugemist ja tegusat suve!

 

Sisukord

UUDISED

  • Eestist ja mujalt
  • Profiblogi    1

SEADUSED JA MÄÄRUSED

  • Ülevaade seadustest. Helena Noot     
  • Uusi normatiivakte    

AKTUAALNE

RAAMATUPIDAMINE

Ei ole vaja mõelda stampides. Stella Zdobnõh    

PRAKTIKUM

Kinnisvaraäri Lätis. Toomas Villems  

MAKSUD

Äriühingu likvideerimine. Tõnis Jakob  

MAJANDUS

Riik aitab lisandväärtust suurendada. Sigrid Rajalo, Rami Morel      

ÕIGUS

Päästerõngas e-residentidele. Kärt Karus 

KOHTUPRAKTIKA

Vaikimine võib olla ka nõusolek. Martina Proosa 

ÄRIKESKKOND

Tulevik on teie kätes. Tõnu Pekk      

TÖÖSUHTED

Kust leida abi? Katrin Sarap  

VIS-A-VIS

Lugejad küsivad – autorid vastavad  

VARIA

Eneseksjäämise kunst. Helena Ojala  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes