Reede, 11 Juuni 2010 17:45

Sigarette müügimaksuga ei maksustata

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
http://www.sxc.hu/ Tallinna Linnavalitsusest saadud selgituse kohaselt ei ole sigarettide müük müügimaksu objektiks, seda lähtuvalt aktsiisiseadusest, mis on käsitletav kohalike maksude seaduse mõistes eriseadusena maksuobjekti määratlemises osas.

Linnavalitsus tugineb oma selgituses rahandusministri poolt 19. mail Eesti Kaubandus-Tööstuskojale saadetud kirjale, milles ministeerium leidis, et Tallinnas kehtestatav müügimaks ei ole kooskõlas aktsiisi direktiivi artikli 1 lõikes 2 nimetatud erieesmärgi nõudega täiendavalt kehtestatavale kaudsele maksule. Täiendavalt leiti toona, et Tallinnas kehtestatav müügimaks ei ole kooskõlas ka aktsiisi maksubaasi määramise reeglitega sigarettidele.

Kuna Tallinna linna tänase seisukoha järgi ei ole sigarettide müük müügimaksu objektiks lähtuvalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusest, mis on käsitletav kohalike maksude seaduse mõistes eriseadusena maksuobjekti määratlemise osas, on sellest võimalik analoogiat rakendades järeldada, et kõiki aktsiisikaupu, mille maksustamine lähtub aktsiisiseadusest ehk eriseadusest, tuleks käsitleda sarnaselt.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Maksud viimased materjaalid

Sellest osast leiate te kasulikke materjale raamatupidamisarvestuse teemal. Siin esitatud artiklid ja juhendid on koostatud audiitorite, maksukonsultantide ja teiste spetsialistide poolt.

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal