22.08.2018 Kolmapäev

Kas tööandja peab töökoormust vähendama, kui mu käed on ülekoormuse tõttu sageli haiged? Esile tõstetud

Olen olnud mitmeid kordi töövõimetuslehel küünarliigese põletiku tõttu, mida arsti sõnul põhjustab käte ülekoormamine tööl. Arst ütles ka, et peale töölt eemalolekut ja ravi tuleb tööle naasmisel vähendada töökoormust, sest muidu võib haigus korduda. Kas seaduse järgi on tööandja kohustatud töökoormust vähendama?  
Indrek Avi, töökeskkonna spetsialist
Indrek Avi, töökeskkonna spetsialist Foto: Tööinspektsioon

Vastab Indrek Avi, Tööinspektsiooni töökeskkonna spetsialist: Luu- ja lihaskonna ülekoormushaigestumisele järgnev töövõime taastamine on tulemuslik erialaarsti, töötervishoiuarsti, füsioterapeudi kui ka tööandja ja töötaja koostöös. Töökoormust suurendatakse järk-järgult ning liigne koormamine võib kaasa tuua haiguse kordumise.

Tööandja on kohustatud viima töötaja ajutiselt või alaliselt teisele tööle või kergendama ajutiselt töötingimusi töötaja nõudmisel ja arsti otsuse alusel. Ühtlasi on töötajal õigus eelnevat nõuda. Kui muudatused ei põhjusta tööandjale ebaproportsionaalselt suuri kulusid ning teise töö pakkumist võib mõistlikult eeldada, pakub tööandja töötajale teist tööd, korraldab vajadusel täiendusõppe, kohandab töökohta või muudab töötaja töötingimusi. Siin on abiks pädeva ja tegusa töökeskkonnaspetsialisti olemasolu ettevõttes ning koostöö tegemine töötervishoiuteenuse osutajaga.

Seaduses sätestatud üldpõhimõtte järgi peab tööandja töötaja füüsilise ülekoormuse vältimiseks kohandama töö töötajale võimalikult sobivaks. Kui selleks on tahe, siis leitakse koostöös võimalused.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255