Seminar 920x140 ee gif

 

Tööturg
Riigikogus läbis 26. septembril esimese lugemise seaduse muutmise eelnõu, mille vastuvõtmise korral luuakse digitaalne lahendus soolise palgalõhe arvutamiseks, et suunata tööandjaid edukamalt oma organisatsioonides soolist võrdõiguslikkust edendama.
Alates 26. septembrist saab taas Narva, Koidula ja Luhamaa piiripunktis üle piiri sõita liisingautodega ilma Venemaa tollis tagatisraha maksmata.

Valitsus kiitis heaks seadusemuudatused, millega tühistatakse aastateks 2019 ja 2020 planeeritud alkoholi aktsiisimäärade tõusud.

Valitsus kinnitas 26. septembril gaasiaktsiisi langetamise suurtarbijatele, aastas läheb maksusoodustus maksma 1,2 miljonit eurot.
Kolmapäev, 26 September 2018 14:29

Tõniste: 2019. aasta eelarve toetab Eesti majandust

Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul peegeldab 2019. aasta eelarve Eesti stabiilset majanduskasvu ning panustab ilma täiendavate maksude ja võlakoormuse suurendamiseta majanduse, heaolu ja kaitsevõime kasvu.
Kolmapäev, 26 September 2018 13:25

Keskmine pension tõuseb aprillist seitse protsenti

Peaminister Jüri Ratase kinnitusel tõuseb keskmine pension järgmise aasta aprillist ligi seitse protsenti.
Swedbanki rahaasjade teabekeskuse tellitud uuringu kohaselt ei arva Eesti elanikud, et tehnoloogia areng ohustaks nende ametikohtade püsimajäämist.

Kas teie firma töötajad on teinud teile vargsi vihjeid, et nad teeks mõnel päeval nädalas meeleldi tööd kodus?

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas 26. septembril valitsuses kinnituse saanud tuleva aasta eelarvet kommenteerides, et tegemist on plaaniga, mis panustab ennekõike inimestesse, pidades siinkohal silmas nii õpetajate, politseinike, päästjate kui ka piirivalvurite palgatõusu - samal ajal peab majandusminister tähtsaks, et unustatud ei ole ka majanduskasvu soodustamist.
Ministrite sõnul arutas valitsus eelarve koostamise menetlusel ka aktsiiside langetamise teemat, ent ei pidanud seda võimalikuks, rahandusministri sõnul on kabinet siiski valmis teemat taas arutama.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes