Seminar 920x140 ee gif

 

Maksud ja raamatupidamine
Ringkonnakohus tunnistas põhiseadusega vastuolus olevaks välismaalaste seaduse osa, mis ei näe ette õiguslikku alust tähtajalise elamisloa andmiseks Eesti kodaniku samasoolisele registreeritud kooselupartnerile Eestis elamiseks.
Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid Euroopa Liidu liikmesriikidega.
Ajakirjanik Ainar Ruussaar rääkis Kuku raadio saates "Keskpäevatund", et pensionisammastesse investeerimine on olnud inimestele pettumus, kuna raha tootlus on olnud äärmiselt madal.
Möödunud nädalal algas registreerimine 1.-6. oktoobrini toimuva Tartu ettevõtlusnädala üritustele.
Käesoleval nädalavahetusel osales #BaseCampi programmeerimismaratonil Eesti Õigusbüroo, mille IT-arendajad ehitasid koostöös juristidega 48 tunni jooksul valmis Eesti esimese robotjuristi, kes aitab koostada inkassofirmade nõuetele vastukirju.
Kuidas ja miks eristada krüptoraha (krüptomünte ehk coin’e) krüpto-token’itest, on küsimus, millega järjest enam tegelevad ka õigusnõustajad. TRINITI finants- ja IP-IT-õiguse töögrupi advokaadid on just neis valdkondades oma kliente abistamas.
Elektrimootorite tootja Waldchnep OÜ ja Swedbank AS sõlmisid lepingu, mis võimaldab rajada Narva linna uue tootmis- ja büroohoone ettevõtte tootmise laiendamiseks. Investeeringu kogumaksumuseks on enam kui 2 miljonit eurot, millest rohkem kui poole finantseerib Swedbank ning viiendiku ulatuses kasutatakse KredExi tööstuslaenu. Seoses tootmisvõimsuse kasvuga suurendab Waldchnep töötajate arvu kolmandiku võrra ehk kokku saab uues kompleksis tööd kuni 150 ida-virulast.
Esmaspäev, 17 September 2018 14:20

Eesti inflatsioon oli augustis euroala kiireim

Eesti inflatsioon oli augustis 3,5 protsendi juures euroala kiireim; euroalal tervikuna oli aastaseks inflatsiooniks 2 protsenti, võrreldes juuli 2,1 protsendiga.
Ettevõtte müük on protsess, milles omanik müüb oma osalust potentsiaalsele investorile. Omanik võib ärist kas täielikult väljuda või siis omanikeringis jätkata, müües ettevõttest ainult teatud osa. Viimasel juhul on tavaliselt põhjuseks soov kaasata kapitali äri laiendamiseks, rakendada pikaaegse turuosalise strateegilist oskusteavet või hoopis tegeleda uute projektidega, milleks on vaja uue omaniku kapitali või ideid.
Juhul kui Ühendkuningriik lahkub märtsis Euroopa Liidust leppeta, tooks see riigi majandusele kaasa märkimisväärseid lisakulusid, hoiatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) 17. septembril.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes