Seminar 920x140 ee gif

 

Majandus ja äri
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina hinnangul on Eesti ehitussektori suurimateks probleemideks tööjõupuudus, ehitushindade kasv ning materjalide ja teenuste pikenenud tarneajad.
Maaeluministeerium saatis kooskõlastamisele maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise määrusemuudatuse eelnõu, mis annab edaspidi võimaluse maaettevõtluse toetust taotleda ka avaliku sektori asutustel, mis tegelevad põllumajandusliku tegevusega.
  • Ettevõtted võtsid uusi pikaajalisi laene jaanuaris 11% suuremas summas kui aasta tagasi
  • Majapidamiste laenunõudlus püsis suur
  • Majapidamiste autoliisingu kasvu suurendab veelgi maksumuudatuste mõju
  • Lisaks hoogsale laenamisele suurenesid ka pangahoiused aastaga ligi 10%
Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu viimase kohtumise protokollid viitavad, et keskpank võib juba märtsis viidata oma varaostuprogrammi varajasele lõpetamisele.
Möödunud aastal kasvas hübriidautode müük Eestis 55,3 protsenti 1188 sõiduautoni.
Pindi Kinnisvara müügipartneri Peep Soomani hinnangul lisandub turule üha vähem uusi korteriarendusprojekte, kuna konkurentsi ja kõrgete ehitushindade tõttu läbivad finantseerimise kadalipu üha vähem arendajaid.
Esialgsetel andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted möödunud aastal Eestis ja välisriikides kokku 2,5 miljardi euro eest, mida oli 18 protsenti rohkem kui 2016. aastal; vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvas ehitusmaht 23 protsenti.
Reede, 23 Veebruar 2018 09:23

Riigi 2017. aasta tulud ületasid kulusid

Rahandusministeeriumi andmetel kasutasid riigiasutused 2017. aastal riigieelarve kuludeks ja investeeringuteks 9,24 miljardit eurot, mida oli 703,4 miljonit eurot ehk 8,2 protsenti rohkem kui aasta varem. Riigi tulud olid mullu 9,31 miljardit eurot, mida oli 912,4 miljonit eurot ehk 10,9 protsenti rohkem kui aasta varem.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes