Seminar 920x140 ee gif

 

Majandus ja äri
Eestis on paljudes omavalitsustes kujunenud probleemiks olukord, kus uuselamurajooni arendaja on pankrotistunud, pankrotivara hulgast on teed omandanud mõni kolmas isik ja elanike ning teeomaniku vahel on tekkinud konflikt tee kasutamise tingimuste üle.
Lähtuvalt tarbijate pöördumistest tuletab tarbijakaitseamet kauplejaile meelde, et kaupade hinnaesitlus tarbijaile peab olema selge ja tõene. Amet võtab sügisel hinnateabe suurema tähelepanu alla.
Ajakirjanduses on uue, 01. septembrist kehtima hakanud riigihangete seaduse aadressil jäänud rohkem kõlama ärevust tekitavad muutused kui positiivsed uuendused. Sellest ei tohiks siiski teha järeldust, et uus seadus toob rohkem negatiivset kui kasulikku.
Soome transpordiministri Anne Berneri sõnul on Tallinna-Helsingi tunneli ehitus erarahadega täiesti võimalik, kuniks see käsitleb Soome transpordisüsteemi tervikuna.
Reede, 22 September 2017 12:45

Astmeline tulumaksuvabastus aastal 2018

Alates 2018. aasta esimesest jaanuarist on kuni 1200 eurot kuus (14 400 aastas) teenival füüsilisel isikul maksuvaba tulu 500 eurot kuus (6000 aastas), kirjutab Leinonen Estonia Profiblogis.

Maksu- ja tolliamet ootab oktoobris huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele. Oktoobris saab osaleda järgmistel koolitustel:

Rahvusvaheliste suurfirmade tegevjuhtidest usub 65 protsenti maailma majanduskasvu jätkumisse järgmisel kolmel aastal, eelmisel aastal oli vastav näitaja aga 80 protsenti.
Valitsus kiitis neljapäeval kabinetinõupidamisel heaks riigihalduse ministri ettepaneku suurendada kohalike omavalitsuste finantsautonoomiat ja anda neile koos rahastusega uusi ülesandeid, ühtlasi kasvab omavalitsuste roll kohaliku elu korraldamisel.
SEB poolt läbi viidud lastekindlustuse uuringust selgub, et Eesti lapsevanemad koguvad aina aktiivsemalt  täiendavat rahapuhvrit selleks, et tulevikus finantseerida oma laste kõrgharidust.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes